Özel Özel Eğitim Kurumları Derneği Türkiye Geneli İstişare ve Değerlendirme Toplantısına Katıldık

Özel Özel Eğitim Derneği’nin Ankara Ticaret Odası’nda gerçekleştirdiği “Özel Özel Eğitim Kurumları Derneği Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri Türkiye Buluşmaları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’ konulu toplantıda Genel Başkan Yunus Kılıç bey ile Genel Başkan Yardımcısı Yener Doğru açıklamaları ile toplantıya katılan kurum sahiplerinin sorularını yanıtladı.

Algı Özel Eğitim Kurumlarını temsilen Selim Parlak, Emine Eşki Araslı ve Yeliz Tıkman toplantıya katılım göstermişlerdir.

“6/7 Ekim 2017 tarihlerinde Antalya’da yapılan toplantıda alınan kararlar üzerine ne gibi çalışmalar yapıldığı”, “Dernek yönetiminden üç kişinin çeşitli partilerden vekil aday adayı olması”, “Toplantıya iştirak” ve “Sektöre sahip çıkma” gibi konulara değinildi.

Toplantı sonlandırılmadan önce üyelerden bazıları da dileklerini arzularını dile getirdi. Yöneticimiz Selim bey de bir konuşma gerçekleştirdi

“Algı özel eğitim kurumları olarak İstanbul’dan 3 kişi olarak katılım gösterdik, Antalya’da ki seminerde de 2 kişi olarak bulunduk. Elden geldikçe desteğimizi veriyoruz. Mevcut başkanımızın ve Ahmet başkanımızın göreve devam etmesini dilerim. Kurumlarımızın kalitesinin yükselmesini , kurumsallaşmamızı arzuluyorum. Ülkemizin özel eğitim sektöründe dünya ülkeleri arasında tercih edilmesini sağlamalıyız. Tabii ki kişisel gelişim ve kamu personeli geliştirme de olmalı. Bu derneğin/yönetimin benim nazarımda gerçekleştirdiği en güzel şey , hükümet yetkililerinin bize ve kurumlarımıza bakış açısını değiştirmeye başlamış olmasıdır.”

Son olarak ABA konferansı hakkında da bilgi vererek konuşmasını sonlandırdı.

Seçimlerde adaylara başarılar dilendi ve dernek yönetiminin çalışmalarına devam etmesi konuşularak katılımcılara teşekkür edildi ve toplantı sonlandırıldı.