SELİM PARLAK KİMDİR?

Selim Parlak İstanbul doğumludur. Evli ve 2 çocuk sahibidir.
Pertevniyal Lisesi,
Marmara Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Enerji Anabilim dalı, Makina/Teknik Öğretmenliği Lisansını bitirmiştir.
Askerliğini bitirdikten sonra çalışma alanı olarak engelli çocukların eğitimine gönül vermiştir.
İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlamıştır.
Halen Altınbaş Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksek Lisansı’na devam etmektedir.

2003 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı İstanbul Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde (OÇEM) 1 yıl sözleşmeli öğretmenlik / yardımcı öğretmenlik yapmıştır. Sonrasında bir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde 3 yıl müdürlük ve eğitimcilik yapmıştır. Yüzlerce farklı gelişim gösteren çocuğun bireysel eğitim ve gelişimini izlemiştir. Yüksek lisans döneminde tez konusu olarak “Otistik Çocuğa Sahip Annelerin Empatik Becerilerinin İncelenmesi” konusunu ele almıştır.

2007 yılında Algı Eğitim Öğretim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti’ nin kurucuları arasında yer almıştır. Algım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin sorumlu müdürlüğünü ve Algı ABA Terapi Merkezi Birimi’nin yöneticiliğini yapmaktadır. Merkezde, farklı uzmanlar tarafından verilen, eğitimler ve seminerler organize etmiştir. Aynı zamanda bir çok eğitim, seminer ve kongrelere katılmıştır. ABA alanında İngiltere’den gelen ABA Uzmanı Nicola Stanley’den ABA uygulamaları konulu eğitimi almıştır. Son olarak da ABA Uzmanı Nükte Altıkulaç’ın verdiği 5 modülden oluşan 40 saatlik eğitim seminerlerine katılmıştır.
2014 yılında “Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği”nin (ÖÇED) kurucuları arasında yer almıştır.
2017 ağustos ayında derneğe ait olarak “Türkiye’nin ilk ve tek özel eğitim konulu e-dergi”sini yayınlayan ekibin içinde de bulunmaktadır.
2018 eylül ayında gerçekleştirilen 1. Uluslararası Uygulamalı Davranış Analizi Konferansı Türkiye 2018 ‘in organizasyon eş başkanlığını yapmıştır.
2019 yılında, Tekirdağ Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne, Know-how veren ekibin başında bulunmuştur. Kurum içinde, “Tekirdağ ABA Terapi Merkezi” ismiyle ayrı bir yapılanma ile, erken destek yoğun eğitim birimi kurulmasına öncülük etmeye devam etmektedir.

2020 yılında kurucuları arasında olduğu, Algı Eğitim Öğretim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti’ nden hisselerini satarak ayrılmıştır. Kendisine  İstanbul Mecidiyeköy’de, Aba Akademi (Abademy) Danışmanlık Eğitim ve Araştırma Merkezini açmıştır.